Czym jest czerpnia powietrzna?

Wątek dla wielbicieli wnętrz i ogrodnictwa. Wszystko, co musisz wiedzieć o sklepach z asortymentem przydatnym przy budowie i urządzaniu domu i ogrodu.
Awatar użytkownika
leokadiusz1991
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2022, 13:41

Czym jest czerpnia powietrzna?

Post autor: leokadiusz1991 »

Sporo czytałem na temat wentylacji i z informacji, które znalazłem podobno początkiem wentylacji jest punkt poboru świeżego, czystego powietrza wykorzystywanego później w całym budynku. Aby cały system działał sprawnie, trzeba go poprawnie zamontować. Ale jak to wszystko ma się do montażu czerpni powietrza? Czy należy o czymś pamiętać przed jej usytuowaniem na dachu?

właz żeliwny do szamba
Awatar użytkownika
Krystian_76
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2022, 4:30

Re: Czym jest czerpnia powietrzna?

Post autor: Krystian_76 »

Aby pobór świeżego powietrza był efektywny, musimy znaleźć dla czerpni najbardziej do tego odpowiednie miejsce. Będzie to gwarantowało sprawne działanie całej instalacji nawiewno-wywiewnej. Nie możemy przykładowo umieścić wlotu do kanału wentylacyjnego w pobliżu zakończenia wyrzutni powietrza, skąd ulatnia się wyprowadzone z mieszkań, zużyte powietrze. Nie inaczej będzie z bliskością zakończenia instalacji gazowej. Umiejscowienie czerpni powietrza na połaci dachowej powinno umożliwić jak najbardziej sprawny pobór powietrza świeżego, a latem możliwie najbardziej chłodnego, w przeciwnym razie wentylacja nie będzie działała sprawnie.
ODPOWIEDZ