Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Wątek dla wielbicieli wnętrz i ogrodnictwa. Wszystko, co musisz wiedzieć o sklepach z asortymentem przydatnym przy budowie i urządzaniu domu i ogrodu.
dinguś

Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Post autor: dinguś »

Jeśli zamierzacie wysadzić kilka różnych rodzajów kolorów na jednym klombie, wam należy znać wszystko o tym, które warunki są potrzebne waszym roślinom i jak oni będą godzili się jeden z jednym. Żeby ogród cieszył oko jak możno dłużej, należy rzetelnie przestudiować okresy kwitnięcia różnych kolorów, i dobrać rośliny tak, by na działce zawsze cokolwiek kwitło, z wczesnej wiosny przed późną jesień.
różic

Re: Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Post autor: różic »

Mi podobają się wiosenne kwiaty i dlatego rozstrzygnąłem kupić kwiatowe cebule https://dutch-bulbs.com/spring-flowering-bulbs/ . Wiosenne kwiaty zdolne usunąć bez ogrodu oblicza. Jaskrawe, kolorowe pąki stają się idealnym decorumem, ożywiają pejzaż, napełniają jego wiosennym urokiem. Kategoria tych roślin jest rozległa. Pierwiosnki bywają jednorocznymi i wieloletnimi, różnią się typami korzonka systemu i sposobami rozmnażania. Rośliny zakwitają w różny czas, co pozwala zabezpieczyć ogrodowi nieprzerwane kwitnięcie. Klimatyczne warunki w przyrodniczych strefach zamieszkania u ich również różnią się. Wybrać wiosenne ogrodowe kwiaty można dla dowolnego gruntu.
Awatar użytkownika
olga92
Posty: 111
Rejestracja: 31 maja 2019, 8:55

Re: Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Post autor: olga92 »

Jeśli chodzi o późną jesień to proponuję Ci wysianie astrów. Tutaj https://ogrodniczy.com/nasiona-kwiatow/ ... 5g-legutko masz takie nasiona. Astry pięknie wyglądają na jesieni. Mają bogatą kolorystykę, a kwiaty są bardzo ładne. Poczytaj trochę o astrach - one praktycznie rosną same.

jak zasiać mech
Awatar użytkownika
samaki
Posty: 71
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:23

Re: Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Post autor: samaki »

Ja to się zawsze zdaję na poczucie estetyki, po prostu łączę kwiatki, które ze sobą dobrze wyglądają. Ten kwiatek https://florexpol.eu/trawy-ozdobne/5916 ... niowy.html bardzo ładnie wygląda w towarzystwie wielu roślin, taki uniwersalny :) zerknij sobie
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 199
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Post autor: moderator »

Ja jakoś nigdy się nad tym nie skupiałem i muszę dodać, że bardzo ładnie cała roślinność u mnie się rozwija. Jakiś czas temu czytałem także na stronie https://ogrody24.pl/blog/post/jak-zapob ... niu-ogrodu jak wygląda kwestia przy podlewaniu aby było jak najmniej strat wody.
Jankes

Re: Jak kombinować kwiaty w ogrodzie między sobą?

Post autor: Jankes »

Jeśli macie problem z regulacją zraszaczy Hunter, pamiętajcie, że wiele modeli posiada funkcje samoregulacji. Szczegółowe informacje na temat tych funkcji oraz jak z nich korzystać znajdziecie na https://www.revolutionbar.pl/zraszacze- ... -i-porady/ i regularna kontrola i czyszczenie głowic to klucz do ich sprawności.
ODPOWIEDZ