Studnia

Wątek dla wielbicieli wnętrz i ogrodnictwa. Wszystko, co musisz wiedzieć o sklepach z asortymentem przydatnym przy budowie i urządzaniu domu i ogrodu.
błysk

Studnia

Post autor: błysk »

Cześć, jak wyglądają Wasze studnie? Macie na nich jakieś dodatkowe osłony, albo specjalne wykończenia? Jestem ciekawa, jak to wygląda i jeśli możecie, to mi powiedzcie, jak to działa. Bo też nie wiem, jaka pompa głębinowa do studni będzie dobrym wyborem. W tej kwestii też możecie mi poradzić, ja na pewno się nie obrażę. Jednak sporo rzeczy nie wiem tak do końca.
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 199
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Studnia

Post autor: moderator »

Myślę, że samo posiadanie studni jest czymś niezwykle ważnym i ja również ją u siebie już mam. Jestem zdania, że w każdym przypadku także przydadzą nam się zanurzeniowe pompy pływakowe. Jeśli chcemy się więcej na ich temat dowiedzieć, to na stronie https://www.dostudni.pl/zanurzeniowe-po ... ,b117.html doskonale opisano ich przeznaczenie oraz zasadę działania.
Zdziś

Re: Studnia

Post autor: Zdziś »

Mogę się pochwalić, że ja również od jakiegoś czasu posiadam u siebie studnię głębinową i jestem akurat z tego wyboru bardzo zadowolony. Także przy samym wyborze pompy głębinowej zacząłem od przeszukiwania ich w https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe i w końcu udało mi się znaleźć dla mnie najlepszy model. Wybrałem pompę https://ogrody24.pl/pompy-glebinowe-3/p ... uszka.html i teraz jeszcze została kwestia jej podłączenia.
nowićki

Re: Studnia

Post autor: nowićki »

Jeśli szukasz pompy głębinowej, to polecam zapoznać się z ofertą sklepu Pompy i Hydrofory. Mają tam pompy różnych marek. Ja zdecydowałem się na taką pompę czterocalową od Nocchi https://pompyhydrofory.pl/pompy-glebinowe-z-silnikiem/pompa-glebinowa-scm-4-plus-11565-nocchi.html
Kacper12

Re: Studnia

Post autor: Kacper12 »

Czasem warto dopłacić kilka złotych na metrze studni ale mieć pewność że wykonane studnie głębinowe Bielsko będą po prostu dawać wodę. Bo to nie sztuka tanio wywiercić studnię, gdzie zaraz nie będzie wody. Warto stawiać na profesjonalistów i wykonać studnie Bielsko taka jaka ma być.
PiotrT

Re: Studnia

Post autor: PiotrT »

Cześć,

Poszukuje firmy zajmującej się wiercenim studni głębinowych na terenie Kielc - https://drillingkrakau.pl/studnie-glebinowe-kielce. Proszę o opinie i ewentualnie polecenie innych specjalistów.
Atomek

Re: Studnia

Post autor: Atomek »

Jeśli macie problem z doborem silnika do pompy głębinowej, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów lub skorzystać z rad na stronie https://www.swiat-domu.pl/jaki-silnik-d ... ej-wybrac/ gdzie fajnie o tym napisano. To decyzja, która będzie miała duży wpływ na funkcjonowanie całego systemu, więc warto zadbać o właściwy dobór.
Żarówka

Re: Studnia

Post autor: Żarówka »

Podczas montażu wyłącznika ciśnieniowego należy zwrócić szczególną uwagę na połączenia elektryczne i izolację, aby uniknąć ewentualnych awarii czy skoków napięcia. Przed przystąpieniem do instalacji warto zapoznać się z pełnym opisem procesu dostępnym na stronie https://www.budownictwo.org/artykuly/sz ... glebinowej i zdecydowanie warto tam zajrzeć.
Radzik

Re: Studnia

Post autor: Radzik »

Podłączenie zbiornika hydroforowego przeponowego to zadanie, które wymaga dokładnego zaplanowania, aby zapewnić prawidłowe działanie całego systemu. Kluczowe jest zapewnienie, że zbiornik jest właściwie zamocowany i połączony z pompą oraz systemem wodociągowym. Dodatkowe informacje na temat instalacji zbiornika hydroforowego przeponowego znajdziesz na stronie https://www.budownictwo.org/artykuly/sz ... przeponowy i prawidłowe wykonanie instalacji zapewni długotrwałą i bezproblemową pracę systemu.
baśkaa

Re: Studnia

Post autor: baśkaa »

Znalazłam nie tak dawno https://www.pedrollopolska.pl/ i według mnie to by był jednak udany zakup. Pompy jakie są tutaj dostępne wyróżnia wysoka jakość wykonania, a dodatkowo też zawsze można liczyć na profesjonalne doradztwo obsługi
wafle

Re: Studnia

Post autor: wafle »

Świetnej jakości pompy oraz urządzenia sterujące do nich można znaleźć pod tym linkiem: https://www.dambat.pl/urzadzenia-steruj ... -pomp.html . Posiadają nowoczesne sterowniki. Kontroler pompy współpracuje z podzespołami takimi jak pływaki czy poziom cieczy. Na ich stronie znajdziecie pełną instrukcję ichniejszych urządzeń.
ewkaaa

Re: Studnia

Post autor: ewkaaa »

Moim zdaniem bardzo dobrą opcją jest też jednak pompa do wody o dużej wydajności . Ogólnie co do pomp to wyróżnia je porządne wykonanie, sprawnie działają i co ważne wybór jest też tutaj dosyć obszerny co jest dużym plusem.
ODPOWIEDZ