Terapia w grupie?

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu lub preparatach leczniczych? Polecamy najlepszych specjalistów.
Awatar użytkownika
ciechoslaw1969
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2021, 16:19

Terapia w grupie?

Post autor: ciechoslaw1969 »

Witam forumowicze.
Może ktoś z was był w podobnej sytuacji i będzie w stanie mi doradzić. Postanowiłem zapisać się na terapię, a interesuje mnie konkretnie terapia grupowa w Łodzi. Mam też dylemat, czy nie lepsze byłyby sesje indywidualne. Wiecie coś więcej na ten temat i możecie mi podpowiedzieć?
Grażyna11

Re: Terapia w grupie?

Post autor: Grażyna11 »

Ja mimo wszystko uważam, że dużo lepiej byłoby już teraz skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Na przykładzie chociażby Kliniki Psychomedic.Online świetnie widać, że da się dzisiaj przeprowadzić bardzo dobre konsultacje psychologiczne poprzez internet. W https://psychomedic.online/ znajdziecie na ten temat więcej informacji.
Bożena

Re: Terapia w grupie?

Post autor: Bożena »

Oczywiście, że tak. Liczy się przede wszystkim to, byście byli w stanie jak najlepiej poradzić sobie powrotem do pełnej sprawności psychologicznej. Wiem, że w tym temacie bardzo pomocna może okazać się dla Was terapia organizowana w https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ To ważny aspekt, dlatego też koniecznie powinniście mieć to na uwadze.
reguś03

Re: Terapia w grupie?

Post autor: reguś03 »

Mój znajomy który był dość mocno uzależniony od narkotyków był w ośrodku Forest i bardzo chwalił tamtejszy personel medyczny. Otrzymał fachową pomoc, dzięki której udało mu się pokonać nałóg. Z tego co wiem, to w ośrodku jest możliwość terapii indywidualnej i grupowej ( on uczęszczał na grupową ).
Płotkaa

Re: Terapia w grupie?

Post autor: Płotkaa »

Terapia zajęciowa może być istotnym elementem wsparcia dla osób z autyzmem, pozwalając im rozwijać umiejętności społeczne, sensoryczne oraz motoryczne. Wspierające środowisko terapeutyczne może stworzyć bezpieczną przestrzeń do eksploracji i rozwijania zdolności jednostki. Kluczowym krokiem przed rozpoczęciem terapii jest profesjonalna diagnoza autyzmu, która pozwoli dostosować strategie terapeutyczne do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta.
pimpek

Re: Terapia w grupie?

Post autor: pimpek »

Zastanawiałeś się kiedyś nad różnicą między psychologiem a psychoterapeutą? Jeżeli tak, to widziałam, ze na stronie https://www.psychoterapia-skawinska.pl/ ... terapeuta/ znajdziesz artykuł, który rozjaśnia te kwestie. Psycholog zajmuje się diagnozowaniem i badaniem procesów psychicznych, podczas gdy psychoterapeuta jest specjalistą, który przeprowadza terapię i pomaga pacjentom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i psychicznymi. Zapoznaj się z artykułem, aby lepiej zrozumieć różnice między tymi dwoma zawodami.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 75
Rejestracja: 17 cze 2019, 17:44

Re: Terapia w grupie?

Post autor: kasiunia »

Jeśli potrzebujecie pomocy psychologicznej, to nie należy zwlekać. Taka pomoc w początkowej fazie zaburzeń jest szczególnie ważna. Czasami także w naszych rodzinach nie dzieje się najlepiej ...i nie wiemy dlaczego. Właśnie dlatego terapia rodzinna Warszawa ma sens i uzasadnienie. Jeśli chodzi o pomoc dla małżeństw, par , dzieci a także przedsiębiorców duże zasługi i dobre opinie ma Centrum Psychologiczne z Warszawy Good Life.
sterok

Re: Terapia w grupie?

Post autor: sterok »

W Centrum psychoterapii https://passion4life.pl/uslugi/ znajdziesz bezpieczne i wspierające środowisko, gdzie możesz otwarcie rozmawiać o swoich trudnościach i otrzymać pomoc terapeutyczną na najwyższym poziomie. Ich terapeuci zaangażowani są w proces wspierania Ciebie w osiągnięciu lepszego samopoczucia i życia.
ODPOWIEDZ