Elektroniczny obieg dokumentów

Chcesz podzielić się opinią o konkretnej firmie? Daj znać.
Awatar użytkownika
Kallyna
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2019, 20:32

Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Kallyna »

W moim miejscu pracy obecnie wdrażany jest elektroniczny obieg dokumentów. Postanowiłam przed szkoleniem z tego programu, sama czegoś więcej się dowiedzieć i trafiłam na stronę: https://primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow. Powiem Wam, że jeżeli to faktycznie tak ma działać, to sprawi to wiele ułatwienia i przyjemności z pracy. Już nie będzie obawy o zgubienie dokumentu.
Awatar użytkownika
Dorian
Posty: 37
Rejestracja: 12 mar 2020, 21:39

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Dorian »

Oprogramowania tego typu są naprawdę przydatne, ale do pełni bezpieczeństwa względem obiegu dokumentów oraz ich przechowywania niezbędny jest także dobry program antywirusowy. Ja przymierzam się właśnie do pobrania najnowszej wersji próbnej popularnego "kacperka" dostępnej na stronce https://www.kaspersky.pl/antivirus .Jeśli masz mikrofirmę to powinien się sprawdzić. Jeżeli natomiast przedsiębiorstwo jest większe , przetestuj produkt rekomendowany typowo dla firm lub korporacji.
Awatar użytkownika
liska
Posty: 46
Rejestracja: 30 cze 2019, 21:03

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: liska »

Jeśli udostępniacie dokumenty osobom trzecim, to na pewno warto sobie tutaj https://fordata.pl/co-to-jest-elektroni ... okumentow/ zerknąć. Jest tam bowiem dostępny system informatyczny, który przeznaczony do bezpiecznego udostępniania poufnych dokumentów. Jest to ciekawe rozwiązania, które służy do bezpiecznej komunikacji między stronami.

denso skj20dr-m11s
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 199
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: moderator »

Ja właśnie od niedawna u siebie w firmie używam elektronicznego obiegu dokumentów https://www.connecto.pl/jak-elektronicz ... nie-firmy/ i muszę przyznać, że wszystko działa znakomicie. Tym bardziej, że w końcu zmniejszyliśmy papierologię i teraz całość dokumentacji przesyłana jest błyskawicznie.
Ewelinek

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Ewelinek »

W sumie takie oprogramowanie w nowoczesnej firmie jest jak najbardziej przydatne. Ja również jestem zdania, że nasze dane na serwerach powinny być jak najlepiej zabezpieczone. Bardzo fajne porównanie producentów UTM znalazłem na https://www.thomas-it.pl/blog/porownani ... centow-utm i jestem przekonany, że warto jest się z nim zapoznać.
tirlecziką

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: tirlecziką »

to jest fajna opcja i całkiem mozliwa pod warunkiem wlasnie, ze zainwestujecie w dobre oprogramowanie http://excellentwizards.pl/ w firmie i już
Baśka

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Baśka »

Jeśli chodzi o elektroniczny obieg dokumentów, to jestem zwolenniczką prostych, przejrzystych, a zarazem bardzo funkcjonalnych rozwiązań. Dlatego też po długim czasie intensywnych poszukiwań znalazłam to rozwiązanie https://edokumenty.eu/system-obiegu-dokumentow/ skrojone pod moją firmę. Skończyły się problemy z zagubionymi dokumentami, a automatyczne skanowanie oraz indeksowanie dokumentów pozwala na pełną kontrolę nad ich prawidłowym obiegiem.
edża

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: edża »

Pewnie, ze teraz więcej dokumentów posiadamy w formie elektronicznej ale jednak zdarza się nadal, że na co dzień obracamy dokumentami w formie papierowej. Gdy nie są już aktualne trzeba je zutylizować. Takie bezpieczne niszczenie dokumentów oferuje firma https://forestodpady.pl/niszczenie-dokumentow/. Warto skorzystać bo ceny nie są wygórowane. Terminowy odbiór dokumentów, certyfikat potwierdzający ich zniszczenie.

siemieniotka śląska
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 199
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: moderator »

W sumie jest to jeden z głównych programów z którego my korzystamy u nas w firmie na co dzień. Ja także jestem zdania, że bardzo dobrym rozwiązaniem są systemy IT z firmy https://www.connecto.pl/ i ja właśnie najchętniej z nich korzystam. Dlatego jestem wręcz przekonany, że informatyzacja firm jest niezwykle ważna.
Oleńka22

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Oleńka22 »

Dokumentacja w formie elektronicznej to przyszłość i coraz więcej podmiotów ją stosuje ze względu na oszczędność miejsca oraz bezpieczeństwo danych wrażliwych. Dokumentacja medyczna elektroniczna to nie tylko ochrona danych ale także łatwy dostęp do informacji o pacjencie z każdego miejsca ale tylko dla osób uprawnionych. Ułatwia ona pracę i daje łatwo się przechowywać w przeciwieństwie do papierowej dokumentacji.
Antońna

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Antońna »

I właściwie to niema co więcej dodawać. Elektroniczny obieg dokumentów jest potrzebny. Firmy które od lat go wykorzystywały nie miały jakiś większych problemów z przejściem na prace zdalną. Jedyne co mogę od siebie jeszcze nowego dopisać to mogę polecić firmę CONTMAN Sp. z o.o.. Dokładnie za to o czym jest ten temat czyli oferują moim zdaniem bardzo dobry system do zarzadzania obiegiem dokumentów
Awatar użytkownika
monia
Posty: 70
Rejestracja: 25 wrz 2019, 15:27

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: monia »

Myślę że przyda się zdecydowanie bezpieczny komunikator https://mamstartup.pl/usecrypt-w-gronie ... ow-amcham/ i aplikacja UseCrypt Safe, szyfrująca dane w połączeniu z serwerem. Wiadomo że dziś poufne dane mogą być wykorzystane na różne sposoby i lepiej tego wszystkiego dobrze chronić
Awatar użytkownika
Arrek
Posty: 30
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:26

Re: Elektroniczny obieg dokumentów

Post autor: Arrek »

Szybko, sprawnie i bezpiecznie - tak to powinno wyglądać w firmach właśnie. Automatyzacja jest w cenie i powinniście zainteresować się ofertą IT dla biznesu. Z takich przydatnych narzędzi to również Microsoft 365 oferowany przez https://www.senetic.pl/veeam/veeam_back ... ffice_365/ na pewno świetnie sprawdzi - są to podstawowe narzędzia pracy.
ODPOWIEDZ