Pierwsze inwestowanie

Chcesz podzielić się opinią o konkretnej firmie? Daj znać.
Kaśka32

Pierwsze inwestowanie

Post autor: Kaśka32 »

Inwestowanie to pomnażanie swoich pieniędzy, więc można przyjąć, że pierwsze inwestowanie to oszczędzanie na lokacie w banku. Tyle tylko ,że obecnie się to nie opłaca bo oprocentowanie lokat bankowych jest na poziomie poniżej inflacji.W rzeczywistości więc nasze oszczędności realnie się kurczą zamiast rosnąć. Każdy z nas stawia sobie więc pytanie w co najlepiej zainwestować pieniądze ? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy może lub chce podejmować inny poziom ryzyka a to są już inne instrumenty finansowe.
śliwka

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: śliwka »

Lokaty faktycznie teraz staneły pod znakiem zapytania, ja też zaczełam szukac innych możliwosci oszczędzania i inwestowania pieniędzy i trochę poczytałam o ppk, bo jak się okazało na podstawie tych https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ szczegółowych wyliczeń to się jednak opłaca
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 16
Rejestracja: 19 sie 2020, 17:41

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: Kamilla36 »

Zawsze do inwestowania trzeba podejść odpowiedzialnie, bo wiąże się to z ryzykiem utraty zainwestowanych oszczędności. Warto przy tej okazji zdecydować się na usługi dostępne na stronie: https://ipopematfi.pl/ . Mnie najbardziej zainteresowała tutejsza bankowość inwestycyjna.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2021, 18:30 przez Kamilla36, łącznie zmieniany 2 razy.
Miętus23

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: Miętus23 »

Jak nie masz wiedzy i doświadczenia to lepiej sam nie inwestuj bo są od tego specjaliści jak ci z funduszu https://tierinvestment.pl/ Realizują projekty w segmencie nieruchomości które przynoszą dobre zyski i są bezpieczne bo nadzorowane przez nich na każdym etapie. Dzięki nim zarobisz i nie będziesz się obawiać o utratę środków.
kiciuś

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: kiciuś »

Jeżeli chciałabyś zacząć bawić się w inwestowanie, to najpierw polecam zapoznać się jakie są akcje spółek, żeby mieć jakąś podstawową wiedzę w tym zakresie. Od siebie zachęcam do zajrzenia na stronę generali-investments, ponieważ posiadają wiele merytorycznych artykułów na ten temat.
SławkaRz

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: SławkaRz »

Myślę ,że pierwsze inwestowanie każdy z nas zaliczył w szkole - to tzw. SKO. Tak tak, - oszczędzanie to także pierwsze forma inwestowania. Idąc szkolnym tropem mam pytanie :w jaki sposób zabezpieczacie przyszłość dzieci ? Myślę ,że myśląc o przyszłości naszych dzieci warto wziąć pod uwagę fundusze o długim horyzoncie inwestycyjnym i Plan Systematycznego Oszczędzania. To moim zdaniem właściwy kierunek.
Jaroń

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: Jaroń »

W mojej opinii warto zacząć bezpiecznie od inwestycji w metale szlachetne, ja zdecydowanie polecam ponieważ długoterminowo bardzo ładnie przechowuje wartość. Dlatego też zdecydowałem sam zacząć od monet bulionowych w złocie i srebrze, jeśli rozglądacie się za sprawdzonymi miejscami gdzie można je kupić z zachowaniem bezpieczeństwa i od ręki to polecam sprawdzić https://www.mennicaskarbowa.pl/ z której sam korzystam i naprawdę nigdy problemów nie było.
Mennica Skarbowa

Re: Pierwsze inwestowanie

Post autor: Mennica Skarbowa »

Jeżeli jesteście zainteresowani inwestycjami w metale szlachetne w formie złotych monet to serdecznie zapraszamy do zapoznana się z ofertą naszej mennicy skarbowej w której będziecie mogli liczyć na profesjonalizm obsługi, konkurencyjne ceny i jednocześnie dostępność do różnych monet oraz sztabek w różnych gramaturach. Do tego na stronie internetowej znajdziecie dokładne lokalizacje punktów stacjonarnych.
ODPOWIEDZ