Rejestry Dłużników

Chcesz podzielić się opinią o konkretnej firmie? Daj znać.
grażyn

Rejestry Dłużników

Post autor: grażyn »

Czy to prawda, że Krajowy Rejestr Sądowy również prowadzi swój rejestr osób zadłużonych? W jaki sposób mogę i do niego wpisać osobę która ma u mnie duże długi? I to trzeba osobę fizyczną czy można i firmę? Ciekawią mnie takie kwestie, mam dłużnika od którego raczej pieniędzy już nie odzyskam i chcę przestrzec innych przed współpracą z nim.
Awatar użytkownika
ondin
Posty: 63
Rejestracja: 13 gru 2019, 14:50

Re: Rejestry Dłużników

Post autor: ondin »

Rzeczywiście zgodnie z ustawą o KRS stworzony został Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, prowadzący bazę podmiotów, które nie regulują terminowo swoich zobowiązań bądź są niewypłacalne. Wszystkie informacje na temat działania, dodawania wpisów znajdziesz w artykule https://www.big.pl/baza-wiedzy/co-to-je ... placalnych . Rejestr został zlikwidowany w 2019 roku, jeszcze w tym roku ma ruszyć Krajowy Rejestr Zadłużonych. Sprawnie za to działają rejestry dłużników prowadzone przed Biura Informacji Gospodarczej, tam warto umieścić wpis o dłużniku. Przykładem BIG-u jest BIG.pl
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 199
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Rejestry Dłużników

Post autor: moderator »

Akurat ja się jeszcze takimi kwestiami nie interesowałem i jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest również to, iż w przypadku spółek warto wiedzieć jak wysłać sprawozdanie finansowe. Mi w zrozumieniu tej kwestii bardzo pomogło przeczytanie artykułu http://www.wlasnybiznes.eu/jak-wyslac-s ... k-po-kroku gdzie krok po kroku cały ten proces wyjaśniono.
ODPOWIEDZ